בית נחליאל | בית חם ואוהב | אודותינו
15766
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15766,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-11.2,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

אודותינו

אודות מערך דיור בית נחליאל

מערך דיור "בית נחליאל" הוקם בשנת 1997 על ידי משפחת ברלוי, העוסקים בתחום המוגבלות השכלית ההתפתחותית והשיקום כבר עשרות שנים. בחזונם ראו בית חם ואוהב אשר מעניק משפחה גדולה ומחבקת לאנשים עם צרכים מיוחדים ומקדם אותם לשילוב מלא בקהילה.

מערך הדיור מעניק בית חם לאנשים עם צרכים מיוחדים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית ואוכלוסיית השיקום. האמונה היא כי לכל אדם הזכות לעצמאות, לחברה ולכבוד אישי. כל אדם הוא אישיות מיוחדת ולו צרכים משלו..

כל אדם המגיע למערך הדיור חש מיד את האווירה המשפחתית, האוהבת והחמה הקיימת במערך בזכות צוות מסור ודיירים מקסימים!

המערך מפוקח ומתוקצב באופן מלא על ידי משרד הרווחה.

מטרותינו הן:

א. בראש ובראשונה לשמש לדיירים בית חם ואוהב. אנו מרגישים כמשפחה אחת גדולה, כל דייר הוא בן משפחה לכל דבר והיחס של כלל אנשי הצוות הוא בהתאם.

ב. לקדם את עצמאות הדיירים בתפקוד אישי ותעסוקתי.

ג. לשמור על הכישורים החברתיים של הדיירים ולשפר אותם.

ד. להעניק לדיירים הזדמנות להשתלבות חברתית ולשלבם בקהילה באופן מלא.

ה. לענות על מגוון הצרכים של הדיירים ובכלל זה: תרבות, ספורט ופנאי.

ו. מתן רמת חיים גבוהה מהנורמה המקובלת לדיירינו: הבתים בהם מתגוררים הדיירים שלנו הם מפוארים, מושקעים ובאווירה חמה ומשפחתית.

צוות מערך הדיור כולל:

מנהל כללי, מנהל מקצועי, עובדות סוציאליות, פסיכולוג, פסיכיאטר, אם בית ראשית, רכזת חינוך תרבות ופנאי ותעסוקה, רכזת בריאות, רכזת קידום אישי, מדריכות ומטפלות, קלינאית תקשורת, מטפלת באומנות, מטפל באמצעות בעלי חיים, מטפלת בדרמה וגינון טיפולי. הצוות ותיק ומנוסה ומרגיש חלק מהמשפחה הגדולה של מערך הדיור.

פעילויות תרבות ופנאי:

פעילות הפנאי במערך מגוונת מאוד ומותאמת לאנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים.

בכל יום מתקיימות מספר פעילויות וכל דייר מוצא את עצמו בפעילות המתאימה לו.

במערך הדיור מתקיימים החוגים הבאים: ספורט הן במסגרת והן במכון וינגייט ובחדר כושר בקהילה, טיפול בבעלי חיים, מחשבים, צילום, מלאכה, דרמה, מוזיקה, דיסקו, יוגה, גינון טיפולי,ריקודי עם, הידרותרפיה ועוד ועוד. חגיגת ימי הולדת.

בנוסף הדיירים משתתפים באופן קבוע פעם בשבוע במועדון חברתי בקהילה וכן בחוגי ספורט עירוניים.

מידי שנה יוצאים הדיירים לשבוע נופש לבית מלון באילת ונהנים מפעילות מגוונת וסיורים באזור.

לאחרונה החלו לצאת גם דיירים לנופש בחו"ל וכבר בילינו בטיולים מופלאים בצפון איטליה, רומניה וגאורגיה.

במהלך השנה מבקרים הדיירים במוזיאונים, נוסעים לטיולים ברחבי הארץ ומשתתפים  בצעדות. בנוסף הדיירים יוצאים לבלות בעיר ומחוצה לה, יוצאים לסרטים, הצגות, מסעדות ובתי קפה.

טיפול ושיקום:

כל הדיירים זוכים לטיפול ע"י צוות עובדי מערך הדיור הכולל מטפלות מוסמכות, פסיכולוג במשרה מלאה, עובדות סוציאליות, פסיכיאטר, קלינאית תקשורת, מטפלת באמנות, טיפול באמצעות בעלי חיים, תרפיה בדרמה ויוגה. הטיפול הינו פרטני וקבוצתי.

קיים דגש רב על קידומו של הדייר עם המוגבלות בתחום הרגשי, החברתי והתעסוקתי. לכל דייר תוכנית קידום אישית שנבנית על ידי צוות רב מקצועי בראשות רכזת הקידום האישי בשילוב הדייר, משפחתו והמדריכות אנו רואים התקדמות משמעותית בתפקוד של כל הדיירים בכל תחומי החיים.

תעסוקה:

כשליש מהדיירים במערך הדיור  משולבים בשוק החופשי. הדיירים מסודרים במקומות עבודה התואמים את יכולותיהם וכישוריהם כמו: מסעדות, בתי אבות, בתי חולים, מפעלים, רשות הדואר, איקאה ועוד. שאר הדיירים מועסקים במסגרת מוגנת. הדיירים זוכים לתמיכה וליווי של הצוות בתהליך הקליטה בעבודה ולאורך כל הדרך.

הקשר עם הקהילה והמשפחה:

הצוות מקיים קשר הדוק עם הורי הדיירים ובני משפחותיהם. אחת לשבועיים נוסעים הדיירים לבילוי שבת בקרב המשפחה. דיירים שמשפחתם אינה יכולה לארחם ומבקשים לבלות שבת מחוץ למסגרת, המערך דואג למשפחות מארחות המקבלות אותם בשמחה ובאהבה.

בין דיירי מערך הדיור והשכנים שוררים יחסים של הערכה וכבוד הדדי, שמתבטאים בביקורים הדדיים, בהשתתפות שכנים במסיבות הדיירים, בחגים ובקשירת קשרים חברתיים.

כלל השירותים הרפואיים ניתנים על ידי הקהילה בליווי  אישי של אנשי הצוות שלנו.

דיירים שומרי מסורת ודתיים:

מערך הדיור נותן אפשרות לדיירים השומרים מסורת לשמור על צביון דתי באופן מלא.  במערך יש חדרים לשומרי מסורת שבהם שומרים שבת, האוכל מחומם בשבת בפלטות בלבד, קיים בית כנסת סמוך שדיירים המעוניינים פוקדים אותו מדי יום וכו' .
בנוסף נפתח בית חדש לציבור הדתי בלבד.