בית נחליאל | בית חם ואוהב | תעסוקה
16376
rtl,page-template-default,page,page-id-16376,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-11.2,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

תעסוקה

תעסוקה

אנו, צוות מערך הדיור בית נחליאל והוסטל בית נחליאל, רואים חשיבות גדולה בקידום הדיירים שלנו בכל תחומי החיים, ובפרט בתחום התעסוקה. כל הדיירים ללא יוצא מן הכלל יוצאים כל בוקר לעבודה.

 

במערך קיים רכז תעסוקה שאחראי הן על מציאת תעסוקה תואמת לכל דייר והן לליווי אישי וצמוד של הדייר בקליטתו בעבודה ולאורך כל הדרך.

כשליש מהדיירים משולבים בשוק החופשי. העבודה היא במסגרות התואמות את יכולותיהם וכישוריהם כמו: קונדיטוריות, בתי אבות, בתי חולים, דואר, מפעלים ועוד. הדיירים המשולבים בשוק החופשי נדרשים למשמעת עצמית והסתגלותית גבוהה ועל כן  הם בדרך כלל בעלי יכולת תעסוקתית וחברתית טובה ועצמאות מלאה. גם במקומות הללו קיים ליווי צמוד של צוות מערך הדיור וההוסטל. מניסיון של שנים רבות אנו רואים כי המסגרות בהם עובדים דיירינו מקבלות אותם בזרועות פתוחות, מסייעות להם בקליטה והם מקבלים יחס שווה ככל העובדים.

 

שאר הדיירים מועסקים במסגרת מוגנת במע"ש נתניה. העבודה במסגרת זו היא בעיקרה עבודה חרושתית, הכוללת: אריזה, סידור וארגון מוצרים, הרכבות שונות, סידור המטבח ועוד. העבודה נעשית בקבוצות של אנשים נוספים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואינטלגנציה גבולית. לכל קבוצה קיים מדריך המוכשר לכך ובמקום אנשי טיפול ושיקום כגון עו"ס, רכז שיקום, רכז השמה וכו'. המטרה היא להכין ולהכשיר את הדיירים, שכרגע אין להם יכולת לעבוד באופן עצמאי, לצאת לתעסוקה עצמאית בשוק החופשי.

 

גם בתהליך זה שותף מערך הדיור באופן מלא בליווי ותמיכה כל העת.